Kalendář akcí
 Jubilejní logo
 Anketa
Co bychom měli vylepšit v Koclířově?

Program
29%

Přírodní areál
14%

Ubytování
14%

Restauraci Fatima
29%

Klášterní cukrárnu
14%

Duchovní slovo na měsíc říjen

  • Přidáno: 06.10.2017   |   514 čtení / zobrazení
DUCHOVNÍ SLOVO · Světový apoštolát Fatimy v ČR · ŘÍJEN 2017

 
 FATIMSKÉ POSELSTVÍ PUTUJE ČESKEM SETKÁNÍ NÁDHERNÉ A NESDĚLITELNÉ
 

Tak vystihuje katolický týdeník v č. 38 a 39 obsah reportáží z průběhu slavení Jubilea Fatimy v českých a moravských diecézích.
Je to Maria, Matka Ježíše Krista a Matka Církve, která svým poselstvím přináší z nebe projekt záchrany lidstva.
Názvy přednášek teologicko-pastorálního sympozia Fatimy, kterým vrcholí samotná pouť sochy Panny Marie Fatimské z místa zjevení v Cova d´Iria vystihuje smysl a význam slavení Jubilea Fatimy v naší zemi, ke kterému se rozhodli naši otcové biskupové.
„Fatima-projekt záchrany lidstva“ – „Vítězství Neposkvrněného Srdce Panny Maria“ - či „Neposkvrněné Srdce Panny Marie jako „srdce“ Fatimského poselství“ – to a mnoho dalšího -  cesta, která nám odkrývá podstatu a význam Fatimy.
Vzpomínám, jak při naší 1. národní pouti do Fatimy v roce 2003 napsal - mimo jiné - v průvodci tehdejší královéhradecký biskup Dominik Duka tuto větu: „Díky všem, kdo prožijí a pochopí poselství Fatimy pro tyto dny“.
 
Nyní nám slavení Jubilea -100 let od zjevení Panny Marie v portugalské Fatimě třem malým pasáčkům umožňuje přímo se dotýkat jejího proroctví: Mé Neposkvrněné Srdce zvítězí!
 
Maria, my s radostí prosíme Tebe, ty pomoz nám a nejenom nám, ale také naši dětem, blízkým a světu v zajetí hříchu, otevřít bránu do nebe!
Bůh tak rozhodl a ustanovuje ve světě úctu k Tvému Neposkvrněnému Srdci a tuto úctu obdařuje mimořádnými výsadami - má spasitelný charakter - zachraňuje duše před peklem a tedy otevírá mnohým ztraceným cestu do nebe.
 
Díky všem, kdo prožijí… a pochopí… a přidají se ve svých katedrálách a následně v každé farnosti ke svěření a zasvěcení Neposkvrněnému Srdci Panny Marie a skrze ni zasvěcení Bohu.
 
Jako stěžejní - prosím, vnímejte všichni, kdo pochopí 1. sobotu - 7. října 2017 – svátek Panny Marie Růžencové, kdy po pontifikální mši sv. v 10:30 hod. v Českomoravské Fatimě v Koclířově u Svitav svěří a zasvětí celou naši zemi primas český arcibiskup pražský kardinál Dominik Duka a naši biskupové, kněží, řeholníci a řeholnice spolu s ním buď osobně v Koclířově, nebo alespoň ve spojení přes sdělovací prostředky.
 
S velkou důvěrou a vděčností, že po tomto zasvěcení budeme pokračovat, šířit 1. mariánské soboty postupně do všech farností, připojovat farnosti k zasvěcení a poté i jednotlivé rodiny ve farnostech a znovu objevit sílu a moc modlitby svatého růžence!
 
Váš v Kristu a Marii
Mons. Pavel Dokládal, národní prezident WAF v ČR
 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Všechny pokyny pro kněze a účastníky zasvěcení 7. 10. 2017 v Koclířově naleznete na www.fatima2017.cz
 
Každý měsíc můžete duchovní slovo Fatimského apoštolátu ČR najít na internetových stránkách
www.cm-fatima.cz · Další informace: ČM Fatima Koclířov, 569 11 Koclířov u Svitav 195
 Tel. 731598752, 731646800, e-mail: cm-fatima@cm-fatima.cz
Jsme na facebooku: fatimský apoštolát v črVerze pro tisk ZDE


Archiv duchovního slova najdete ZDE