Kalendář akcí
 Jubilejní logo
 Anketa
Co bychom měli vylepšit v Koclířově?

Program
25%

Přírodní areál
18%

Ubytování
13%

Restauraci Fatima
32%

Klášterní cukrárnu
12%

Duchovní slovo na měsíc srpen

  • Přidáno: 02.08.2017   |   249 čtení / zobrazení
DUCHOVNÍ SLOVO WAF – Světového apoštolátu ČR - SRPEN 2017
MARIA, POMOZ - ÚTOKY ZLA, AŤ NEZVÍTĚZÍ!


Právě v srpnu 1917 prožily tři malé fatimské děti největší útok Zlého. Když překonaly a vydržely nedůvěru vlastních rodičů, výprask, křik a osočování, že si všechno vymyslely. Tak přišel den, ve kterém měly být opět na Cova d´ Iria a setkat se s krásnou Paní. Ona jim při posledním zjevení 13. července ukázala peklo i potřebu úcty k Jejímu Neposkvrněnému Srdci. Ale Zlý měl jiný plán. Hejtman děti unesl a nechal je zavřít do veřejného vězení a dokázal vytvořit takový psychický tlak na malé pasáčky, že církev později uznala, že tento tlak se rovnal dokonanému mučednictví. A děti obstály. Panna Maria jim vyprosila sílu a ony obstály a nezradily, neodvolaly a nakonec byly i propuštěny domů. Panna Maria za nimi přišla o 6 dní později, přímo na kraj jejich vesnice Aljustrel do Valinhos - a tam byla opět s nimi.
Jsou různé útoky a záludnosti Zlého, které vytváří, aby vše, co je spojeno s Kristem a s dílem jeho Matky Panny Marie se nemohlo uskutečnit nebo alespoň co nejvíce umenšit jeho vítězný dopad v lidských srdcích. Záleží nyní na nás, tak jak záleželo před 100 lety na malých pasáčcích, zda podlehnou a vše skončí, nebo obstojí a nezradí a dílo Boží skrze soukromé zjevení Panny Marie se skrze Fatimu rozšíří a mnoho duší bude zachráněno.
Na stránkách www.fatima2017.cz najdete 8 stran formátu A5, kde je popsáno, vše, co je připraveno dostat se k srdcím věřících i hledajících v naší zemi, v diecézích a našich farnostech. Lhostejnost má stejný dopad, jako výhružky a útoky na fatimské děti před 100 lety.
Tak trochu bez nadsázky se cítím(e) v Českomoravské Fatimě v Koclířově bezradní a bezmocní - podobně jako malé děti před 100 lety či později sama Lucie - jak rozšířit a předat poselství Panny Marie Fatimské? Pokusme se pochopit nejprve str. 8, kde je hlavní den pro naši zemi I. sobota 7. října 2017 - památka Panny Marie Růžencové a pak str. 7, kde je podrobný program sympozia. Ve středu 4. října v Hradci Králové a pak další 3 dny s Pannou Marií Fatimskou v Koclířově. Být u ní, naslouchat, zvažovat, přijímat a čerpat, abychom pak mohli pokračovat a dále nést autentické poselství Panny Marie. A ani mnozí z nás nejsou doposud přihlášeni, a to máme předat ostatním a překonat jejich lhostejnost. Maria pomoz - ať tyto jiné, skryté útoky Zla nezvítězí. Ať vítězí Tvé Neposkvrněné Srdce v nás a skrze nás v srdcích našich blízkých, ve farnostech a diecézích.
Všem vám, kteří můžete „bojovat“ a rozhodnout se a zvláště vám, kteří můžete mít sepnuté ruce v utrpení a bolesti svěřujeme toto dílo Panny Marie Fatimské nyní, další už stěží přijde… Žehná vám v důvěře v pomoc Panny Marie, svatých Františka a Hyacinty a sv. Jana Pavla II Mons. Pavel Dokládal PS: Čekáme ještě v poslední fázi příprav 1. srpnovou sobotu 5. 8. a pak víkend sv. Filomény a Fatimský den 11. 8. - 13. 8. a nakonec už závěrečnou, 9. letošní první sobotu příprav 2. 9., pak už vše začíná…


Verze pro tisk ZDE


Archiv duchovního slova najdete ZDE